Calamus fortior gladio

logo PRACOWNI logo PRACOWNI
przycisk Start w kształcie pióra/stalówki: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie pióra/stalówki: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie pióra/stalówki: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie pióra/stalówki: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie pióra/stalówki: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie pióra/stalówki: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie pióra/stalówki: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie pióra/stalówki: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie pióra/stalówki: kontakt z firmą

Paweł Pachciarek, Religie drogami zbawienia

Okładka do ebooka: Paweł Pachciarek, Religie drogami zbawieniaOkładka do ebooka: Paweł Pachciarek, Religie drogami zbawienia Obecnie żyje na Ziemi ponad 7 miliardów ludzi. Mieszkają oni na różnych kontynentach, należą do różnych ras, są obywatelami różnych państw, wyznają różne religie, mówią różnymi językami, różnie się ubierają, różne mają zwyczaje... po prostu różnią się od siebie. Wszyscy jednak zamieszkują jedną Ziemię, wszyscy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że stanowią jeden rodzaj ludzki, są zdani na siebie nawzajem, dzielą wspólny los.
Ludzi różni też przynależność religijna. Tak było, tak jest i zapewne będzie, gdyż historia  kultury  ludzkiej dowodzi, że nie było takiej kultury w przeszłości i, jak się zdaje, nie może być takiej kultury w przyszłości, która by nie miała religii (Erich Fromm).

W książeczce tej zostały omówione religie, które imiennie wymienia soborowa Deklaracja o  stosunku Kościoła katolickiego do religii niechrześcijańskich. Szkice o hinduizmiebuddyzmie poprzedza kilka wzmianek o braminizmie, stanowiącym ważną fazę w rozwoju religii indyjskich między wedyzmem a hinduizmem, a kończy niewielki artykuł o innych religiach Dalekiego Wschodu, które są świadectwem przenikania się idei i wartości kulturowych i religijnych. 

Zasadniczy tekst opatrzony jest wieloma dodatkowymi informacjami i wyjaśnieniami, a także ilustracjami. Całość kończy bibliografia i opis ilustracji. 

Publikacja jest dostępna w formacie PDF (2,91 MB) i ePUB (5,68 MB).

Podgląd fragmentów w formacie PDF (Religie drogami zbawienia).

Cena: w formacie PDF - 18 zł; w formacie ePUB - 15 zł

Formularz zamówienia


Inne ebooki tego Autora

Okładka do ebooka Quiz. Na każdą porę roku kościelnego

Książeczka ta, przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych - zwłaszcza rodziców, przedszkolanek, katechetów, nauczycieli, liderów grup parafialnych. Krzyżówki, komiksy, zgadywanki... związane z rokiem liturgicznym.

Quiz. Na każdą porę roku kościelnego

Okładka do ebooka Sacrum jako przedmiot świadomości religijnej

Praca zajmuje się problemami związanymi (w aspekcie obiektywności i realności) z rozumieniem sacrum jako przedmiotu świadomości religijnej. Takie rozumienie sacrum wydaje się zgodne z intencją klasyków sakrologicznego nurtu religiologicznego.

Sacrum jako przedmiot świadomości religijnej

Okładka do ebooka Zawiłości górnośląskich nazw miejscowych

Aneks ograniczający się do przestawienia historii, czyli pochodzenia i znaczenia, nazw miejscowych wspomnianych przez ks. Stefana Łysika w Krótkim zarysie historii parafii Wielowieś, powiat Gliwice.

Zawiłości górnośląskich nazw miejscowych

Okładka do ebooka Zgadywanki zapałczane

Zbiór zgadywanek zapałczanych - dobra i użyteczna propozycja na przyjemne spędzenie czasu samemu czy w małym gronie przyjaciół, kolegów, towarzyszy wspólnej zabawy.

Zgadywanki zapałczane


Na początek strony      Powrót do Wykazu e-booków i tekstów do pobrania
przycisk Start w kształcie kałamarza: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie kałamarza: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie kałamarza: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie kałamarza: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie kałamarza: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie kałamarza: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie kałamarza: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie kałamarza: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie kałamarza: kontakt z firmą