Calamus fortior gladio

logo PRACOWNI logo PRACOWNI
przycisk Start w kształcie pióra/stalówki: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie pióra/stalówki: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie pióra/stalówki: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie pióra/stalówki: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie pióra/stalówki: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie pióra/stalówki: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie pióra/stalówki: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie pióra/stalówki: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie pióra/stalówki: kontakt z firmą

Paweł Pachciarek, Sacrum jako przedmiot świadomości religijnej

Okładka do ebooka: Paweł Pachciarek, Sacrum jako przedmiot świadomościOkładka do ebooka: Paweł Pachciarek, Sacrum jako przedmiot świadomości Pojęcie sacrum dzięki pracom M. Maussa, H. Huberta, N. Söderbloma, R. Otta, W. Windelbanda, M. Schelera, J. Hessena nie tylko zostało na trwałe wprowadzone do nauk relogiologicznych, lecz także uzyskało status ich podstawowego terminu. Określenie zaś religii jako spotkania z tym, co święte (Umgang oder Begegnung mit dem Heiligen), stało się  niemal powszechne. Równocześnie jednak dostrzega się trudności związane z samym pojęciem sacrum, z jego zastosowaniem w naukach o religii oraz z określeniem religii jako spotkania z tym, co święte.

W pracy Sacrum jako przedmiot świadomości religijnej, napisanej w 1978 roku, chodzi o przemyślenie problematyki sacrum, a przede wszystkim o przeanalizowanie problemów związanych z rozumieniem sacrum jako przedmiotu świadomości religijnej, i to w aspekcie jego obiektywności i realności. Takie rozumienie sacrum wydaje się bowiem zgodne z intencją Maussa, Huberta, E. Durkheima, Söderbloma, Otta, Schelera, Hessena, których w różnych naukach religiologicznych można traktować jako klasyków sakrologicznego nurtu religiologicznego.

Praca składa się z trzech rozdziałów: I. Treść i natura sacrum; II. Obiektywność sacrum; III. Realność sacrum. Całość uzupełniają bibliografia i indeks nazwisk.

Publikacja jest dostępna w formacie PDF (1,69 MB) i ePUB (3,22 MB).

Podgląd fragmentów w formacie PDF (Sacrum jako przedmiot świadomości religijnej).

Cena: w formacie PDF - 20 zł; w formacie ePUB - 18 zł

Formularz zamówienia


Inne ebooki tego Autora

Okładka do ebooka Quiz. Na każdą porę roku kościelnego

Książeczka ta, przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych - zwłaszcza rodziców, przedszkolanek, katechetów, nauczycieli, liderów grup parafialnych. Krzyżówki, komiksy, zgadywanki... związane z rokiem liturgicznym.

Quiz. Na każdą porę roku kościelnego

Okładka do ebooka Religie drogami zbawienia

Omówienie religii, które imiennie wymienia soborowa Deklaracja o stosunku Kościoła katolickiego do religii niechrześcijańskich. Tekst opatrzony jest wieloma dodatkowymi informacjami i wyjaśnieniami, a także ilustracjami.

Religie drogami zbawienia

Okładka do ebooka Zawiłości górnośląskich nazw miejscowych

Aneks ograniczający się do przestawienia historii, czyli pochodzenia i znaczenia, nazw miejscowych wspomnianych przez ks. Stefana Łysika w Krótkim zarysie historii parafii Wielowieś, powiat Gliwice.

Zawiłości górnośląskich nazw miejscowych

Okładka do ebooka Zgadywanki zapałczane

Zbiór zgadywanek zapałczanych - dobra i użyteczna propozycja na przyjemne spędzenie czasu samemu czy w małym gronie przyjaciół, kolegów, towarzyszy wspólnej zabawy.

Zgadywanki zapałczane


Na początek strony      Powrót do Wykazu e-booków i tekstów do pobrania
przycisk Start w kształcie kałamarza: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie kałamarza: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie kałamarza: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie kałamarza: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie kałamarza: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie kałamarza: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie kałamarza: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie kałamarza: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie kałamarza: kontakt z firmą