Calamus fortior gladio

logo PRACOWNI logo PRACOWNI
przycisk Start w kształcie pióra/stalówki: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie pióra/stalówki: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie pióra/stalówki: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie pióra/stalówki: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie pióra/stalówki: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie pióra/stalówki: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie pióra/stalówki: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie pióra/stalówki: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie pióra/stalówki: kontakt z firmą

Henryk Szczepański, Irena Lewińska. Maestra śpiewu solowego

Okładka do ebooka: Henryk Szczepański, Irena Lewińska. Maestra śpiewu solowegoOkładka do ebooka: Henryk Szczepański, Irena Lewińska. Maestra śpiewu solowego To, co zapisałem w tej książeczce - czytamy w słowie od Autora - zawdzięczamy mojej niedoskonałej pamięci, wspomnieniom siostry, brata, współpracowników, studentów oraz przyjaciół Ireny Lewińskiej.
Prezentowane materiały przez lata kolekcjonowała profesor Irena Lewińska, jej najbliższa rodzina i grono przyjaciół. Z wybranych fragmentów recenzji i sprawozdań muzycznych powstał almanach ilustrujący dorobek artystyczny – śpiewaczki i pedagoga, a jednocześnie niebagatelny przyczynek do dziejów życia muzycznego Krakowa, Katowic, Polski i niektórych zakątków Europy.

Ikonograficznym uzupełnieniem tego almanachu są zdjęcia ukazujące artystkę, jej przyjaciół i współpracowników, a nadto fotokopie dyplomów, afisze, informatory repertuarowe i inne pamiątki zwyczajowo towarzyszące twórcom osiągającym coraz wyższe szczeble wtajemniczenia artystycznego.

Po śmierci Ireny Lewińskiej troskliwym kustoszem bezcennych pamiątek została magister inżynier Zofia Lewińska z Krakowa, najmłodsza siostra artystki.

Elektronicznej reedycji archiwalnych materiałów oraz ich poligraficznego opracowania podjęła się magister Joanna Owczarek.

Materiały zostały ułożone w porządku chronologicznym. Recenzje przeplatają się z dyplomami, fotografiami, afiszami, informatorami itp. Tak skompletowane dossier Ireny Lewińskiej stanowi swego rodzaju wprowadzenie i przewodnik po prezentowanych zbiorach, jest ramą, w której czytelnik będzie mógł systematyzować wiadomości odnalezione w publikacji.

Publikacja jest dostępna w formacie PDF (2,24 MB) i ePUB (3,32 MB).

Podgląd fragmentów w formacie PDF (Irena Lewińska. Maestra śpiewu solowego).

Cena w formacie PDF: 20 zł; cena w formacie ePUB: 15 zł

Formularz zamówieniaNa początek strony      Powrót do Wykazu e-booków i tekstów do pobrania
przycisk Start w kształcie kałamarza: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie kałamarza: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie kałamarza: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie kałamarza: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie kałamarza: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie kałamarza: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie kałamarza: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie kałamarza: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie kałamarza: kontakt z firmą