Calamus fortior gladio

logo PRACOWNI logo PRACOWNI
przycisk Start w kształcie pióra/stalówki: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie pióra/stalówki: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie pióra/stalówki: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Materiały w kształcie pióra/stalówki: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie pióra/stalówki: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Kontakt w kształcie pióra/stalówki: kontakt z firmą

Ks. Kazimierz Tomaszewicz, Idę przez świat i patrzę

Wybór ilustracji z ebooka Idę przez świat i patrzę

Zbiór refleksji przesyconych podziwem dla świata przyrody, jego piękna, bogactwa, potęgi i dla dobroci okazywanej ludziom, i dla pracy człowieka żyjącego niby nadal w ogrodzie, w którym umieścił go Stwórca. Ale refleksji wypełnionych nie tylko podziwem, bo i szczególnym zmysłem obserwacji Autora i jego umiejętności dostrzegania w otaczających zwyczajnościach, w banalnych czynnościach, w opatrzonych do znudzenia rzeczach, w najzwyklejszych zdarzeniach zaklętej w nich iskierki Bożej, która pozwala "sercem grać radość". Świat tak widziany, niby oczyma niewinnego dziecka, jest wolny od walki o byt. To prawda. Dobrze jednak choć na chwilę przywołać wspomnienie raju...

Tekst, zilustrowany przez Agnieszkę Myszkowską, po raz pierwszy został opublikowany przez Wydawnictwo Księży Werbistów "Verbinum", zdobywając nagrodę Feniks w kategorii książek dla dzieci 2003, przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Obecne wydanie zostało zilustrowane zdjęcia przyrody nadbużańskiej w okolicach wsi Czarnów (gm. Dąbrówka), objętych programem Natura 2000.

Publikację można pobrać w formacie PDF (1,86 MB) i  ePUB (4,35 MB).


Inne ebooki tego Autora

Okładka do ebooka O Lolku, który został świętym papieżem

W dwudziestu ośmiu opowiadaniach Autor wplótł autentyczne fakty z życia św. Jana Pawła II w fikcyjną fabułę, co pozwala Czytelnikowi towarzyszyć Bohaterowi opowiadań w jego niezwykle bogatym, oddanym Bogu i ludziom, życiu. Tekst bogato ilustrowany.
O Lolku, który został świętym papieżem


Na początek strony      Powrót do Wykazu e-booków i tekstów do pobrania