Calamus fortior gladio

logo PRACOWNI logo PRACOWNI
przycisk Start w kształcie pióra/stalówki: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie pióra/stalówki: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie pióra/stalówki: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie pióra/stalówki: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie pióra/stalówki: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie pióra/stalówki: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie pióra/stalówki: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie pióra/stalówki: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie pióra/stalówki: kontakt z firmą

Bogusław Widła, Jezus mojej wiary

Bogusław Widła, Jezus mojej wiaryBogusław Widła, Jezus mojej wiary Wśród bilbordów reklamowych rozmieszczonych na ścianie stacji metra dostrzegłem jeden, który przyciągnął moją uwagę: zachęcał do udziału w imprezie czy zgromadzeniu pod hasłem: „Przedstaw Jezusa swoim przyjaciołom!” Można powiedzieć, że dałem się przekonać i zaryzykowałem. Nie dosłownie i być może nie po myśli organizatorów imprezy. Problem „poznania” Jezusa uważam jednak za niezwykle ważki, a zachętę do „podzielenia się” osobistymi przemyśleniami i doświadczeniami w tym zakresie – za inicjatywę godną ze wszech miar aprobaty i zaangażowania. Stąd też szersza refleksja, którą niniejszym proponuję.

Pytanie: Czy znam Jezusa? z pozoru (przynajmniej dla wielu) prozaiczne, nabiera przecież rumieńców, kiedy dołączy się do niego inne: Jak Go znam? I dopiero odpowiedź na to drugie nadaje właściwą rangę sprawie, czyniąc ją kwestią mojego życia, a nawet więcej – mojego „być albo nie być”.

Powyższy fragment tekstu, przytoczony z Wprowadzenia, oddaje sedno rozważań, jakie podejmuje Autor, Bogusław Widła w tym osobistym, ale zarazem biblijnie mocno ugruntowanym świadectwie wiary, a zatem mogącym posłużyć również za dobrą podstawę refleksji nad własną wiarą w Jezusa.

Publikacja jest dostępna w formacie PDF (857 KB) i ePUB (3,06 MB).

Podgląd fragmentów w formacie PDF (Jezus mojej wiary).

Cena w formacie PDF: 12 zł; cena w formacie ePUB: 10 zł

Formularz zamówienia


Inne ebooki tego Autora

Okładka do ebooka Ćwiczenie serca. 40 inspiracji biblijnych pomocnych w prawdziwym nawróceniu

W tekstach biblijnych każdy, nie tylko chrześcijan, może znaleźć wiele, zapewne nie tylko czterdzieści, inspiracji do urzeczywistniania swego prawdziwego człowieczeństwa. Często może oznaczać to powrót do człowieczych źródeł. Po prostu nawrócenie.

Ćwiczenie serca. 40 inspiracji biblijnych pomocnych w prawdziwym nawróceniu

Okładka do ebooka Hymn na głosy nieba i ziemi. Świat przyrody w Psalmach

Od czasów biblijnych zmienił się stosunek człowieka do świata – to jest „niebo i ziemia. Dla człowieka Biblii świat był domem, dla współczesnego miejscem eksploatacji. Czy w wizji świata zaproponowanej w Psalmach nadal można szukać inspiracji dla współczesnego rozumienia świata?

Hymn na głosy nieba i ziemi. Świat przyrody w Psalmach

Okładka do ebooka Pedagogiczne wątki Pięcioksięgu biblijnego

Pięcioksiąg (Pentateuch) wykazuje także cele pedagogiczne. Jest to pedagogika o nastawieniu religijnym, mająca służyć uzasadnieniu i umocnieniu wiary w Boga-wspomożyciela i Boga-obrońcę swojego ludu.

Pedagogiczne wątki Pięcioksięgu biblijnego


Na początek strony      Powrót do Wykazu e-booków i tekstów do pobrania
przycisk Start w kształcie kałamarza: ogólne informacje o portalu przycisk O firmie w kształcie kałamarza: informacje o firmie przycisk Realizacje w kształcie kałamarza: informacje o zrealizowanych zleceniach przycisk Usługi w kształcie kałamarza: jakie prace można zlecić firmie przycisk Materiały w kształcie kałamarza: materiały do wykorzystania w edycji tekstów przycisk Ebooki w kształcie kałamarza: ebooki w formacie pdf i epub do zamówienia przycisk Antykwariat w kształcie kałamarza: wykaz książek antykwarycznych przycisk Zamówienia w kształcie kałamarza: zamówienia usług, materiałów edytorskich, ebooków, książek antykwarycznych przycisk Kontakt w kształcie kałamarza: kontakt z firmą